Grand tournament shotgun

Grand tournament shotgun

Basic info

  • Date: 14/10/ 2021
  • Level: III
  • Stages: 12
  • Rounds: 240

Registration

  • fee: 75 EUR (if you shoot GrandTournament Shotgun/Rifle/Hnadgun-200 euro)
  • deadline: 2021-09-20 (12 shooters in squad max!)
  • Divisions: Open Division, Modified Division, Standard Division, Standard Manual Division.
  • Categories: Regular, Lady, Junior(Minimum Age is 18), Senior and Super Senior

Schedule

14- october

  • 7:00 – 7:45 Registration, Gun check.
  • 08:00 – 16:00 Main Match

IMPORTANT!

  • All shooters will able to get a permit for the guns to enter Moldova.
  • Shooters travel with gun and ammo:
  • – scan of travel passport,
  • – ipsc membership card,
  • – handgun permit,
  • – filled invitation,
  • – border check point, dates,
  • – 5 min usually go through the border checkpoin,
  • – Send all documents on shootingacademia.rm@gmail.com
Sniper Elite shop, Chisinau, Miron Kostin St. 1/4
Sniping Сlub ground, route M14, 246 km. Towards Balti
Strasheny Region, Rădeni Commune M14 Route, 246 km., Poltava Highway (Direction to Balti city)

Phone/Fax: +373 22 105 680

Phone: +373 60 177 759

Registration

    Country

    Squad

    Category

    Division

    Factor

    Add me to pre-match

    money order attribute

    • Name of the company (R)AO Federatia Sportiva de Tir Practic din RM
    • Adress MD-2102, Strada Bucuriei 3
    • Reg.№ 1020620005864
    • Bank details IBAN MD48EN000002224611014845, BC “ENERGBANK” S.A, CHISINAU, REPUBLIC OF MOLDOVA

    SQUAD 1

    List of participants

    Name

    • 1 Salnikova Assel
    • 2 Dimitar Dimitrov
    • 3 Andriy Okhrimenko
    • 4 Bohdan Skrypniuk
    • 5 Artur Nuriiev
    • 6 Denys Shapkun

    Country

    • 1 Kazakhstan
    • 2 Bulgaria
    • 3 Ukraine
    • 4 Ukraine
    • 5 Ukraine
    • 6 Ukraine

    Category

    • 1 Lady
    • 2 Super Senior
    • 3 Regular
    • 4 Regular
    • 5 Regular
    • 6 Regular

    Division

    • 1 Standard Division
    • 2 Open Division
    • 3 Modified Division
    • 4 Standard Manual Division
    • 5 Standard Division
    • 6 Standard Manual Division

    Factor

    • 1 Major - MAJ
    • 2 Major - MAJ
    • 3 Major - MAJ
    • 4 Major - MAJ
    • 5 Major - MAJ
    • 6 Major - MAJ

    Pre match

    • 1 yes
    • 2 no
    • 3 no
    • 4 no
    • 5 no
    • 6 no

    SQUAD 2

    List of participants

    Name

    • 1 Ciuhrii Bogdan
    • 2 Vitaly Yakutik
    • 3 Bertosh Vladimir

    Country

    • 1 Moldova, Republic of
    • 2 Belarus
    • 3 Belarus

    Category

    • 1 Junior (Minimum age is 18)
    • 2 Regular
    • 3 Super Senior

    Division

    • 1 Standard Division
    • 2 Open Division
    • 3 Open Division

    Factor

    • 1 Minor - MIN
    • 2 Major - MAJ
    • 3 Major - MAJ

    Pre match

    • 1 no
    • 2 no
    • 3 no

    SQUAD 3

    List of participants

    Name

    • 1 Erwin Eisenberg
    • 2 Roy Hollander
    • 3 Rivka Hollander
    • 4 ‪Micha Hollander‬‏
    • 5 Andrei Perevozcicov
    • 6 Anastasia Stativka

    Country

    • 1 Israel
    • 2 Israel
    • 3 Israel
    • 4 Israel
    • 5 Moldova, Republic of
    • 6 Moldova, Republic of

    Category

    • 1 Super Senior
    • 2 Regular
    • 3 Lady
    • 4 Super Senior
    • 5 Regular
    • 6 Lady

    Division

    • 1 Standard Division
    • 2 Standard Division
    • 3 Standard Division
    • 4 Standard Division
    • 5 Open Division
    • 6 Open Division

    Factor

    • 1 Minor - MIN
    • 2 Minor - MIN
    • 3 Minor - MIN
    • 4 Minor - MIN
    • 5 Minor - MIN
    • 6 Minor - MIN

    Pre match

    • 1 no
    • 2 no
    • 3 no
    • 4 no
    • 5 no
    • 6 no

    SQUAD 4

    List of participants

    Name

    • 1 Pia Clertè
    • 2 Magnus Gustafsson
    • 3 Iurie Coroban
    • 4 Ola Åberg
    • 5 Martin Jönsson
    • 6 Daniel Kedestig

    Country

    • 1 Sweden
    • 2 Sweden
    • 3 Romania
    • 4 Sweden
    • 5 Sweden
    • 6 Sweden

    Category

    • 1 Lady
    • 2 Regular
    • 3 Senior
    • 4 Regular
    • 5 Regular
    • 6 Regular

    Division

    • 1 Open Division
    • 2 Open Division
    • 3 Open Division
    • 4 Open Division
    • 5 Open Division
    • 6 Open Division

    Factor

    • 1 Major - MAJ
    • 2 Minor - MIN
    • 3 Major - MAJ
    • 4 Minor - MIN
    • 5 Minor - MIN
    • 6 Minor - MIN

    Pre match

    • 1 no
    • 2 no
    • 3 no
    • 4 no
    • 5 no
    • 6 no

    SQUAD 5

    List of participants

    Name

    • 1 Serhii Faliush
    • 2 Karagan Oleksii
    • 3 Parshentsev Denys
    • 4 Александр Егурнов
    • 5 Oleksandr Nazarov
    • 6 Dmytro Rozhkovan
    • 7 Vadym Yaremenko
    • 8 Leonid Trytynichenko

    Country

    • 1 Ukraine
    • 2 Ukraine
    • 3 Ukraine
    • 4 Ukraine
    • 5 Ukraine
    • 6 Ukraine
    • 7 Moldova, Republic of
    • 8 Ukraine

    Category

    • 1 Regular
    • 2 Regular
    • 3 Regular
    • 4 Regular
    • 5 Regular
    • 6 Regular
    • 7 Regular
    • 8 Regular

    Division

    • 1 Standard Division
    • 2 Modified Division
    • 3 Standard Division
    • 4 Standard Division
    • 5 Modified Division
    • 6 Standard Division
    • 7 Modified Division
    • 8 Open Division

    Factor

    • 1 Major - MAJ
    • 2 Major - MAJ
    • 3 Major - MAJ
    • 4 Major - MAJ
    • 5 Major - MAJ
    • 6 Major - MAJ
    • 7 Major - MAJ
    • 8 Major - MAJ

    Pre match

    • 1 no
    • 2 no
    • 3 no
    • 4 no
    • 5 no
    • 6 no
    • 7 no
    • 8 no