Grand tournament rifle

Grand tournament rifle

Basic info

  • Date: 02/10/ 2020
  • Level: III
  • Stages: 16
  • Rounds: 200

Registration

  • fee: 50 EUR
  • deadline: 2020-09-01 (12 shooters in squad max!)
  • Divisions: Semi-Auto Open Division, Semi-Auto Standard Division.
  • Categories: Regular, Lady, Junior(Minimum Age is 18), Senior and Super Senior

Schedule

02 – october

  • 7:00 – 7:45 Registration, Gun check.
  • 08:00 – 16:00 Main Match

IMPORTANT!

  • All shooters will able to get a permit for the guns to enter Moldova.
  • Shooters travel with gun and ammo:
  • – scan of travel passport,
  • – ipsc membership card,
  • – handgun permit,
  • – filled invitation,
  • – border check point, dates,
  • – 5 min usually go through the border checkpoin,
  • – Send all documents on shootingacademia.rm@gmail.com

Files to download

Sniper Elite shop, Chisinau, Miron Kostin St. 1/4
Sniping Сlub ground, route M14, 246 km. Towards Balti
Strasheny Region, Rădeni Commune M14 Route, 246 km., Poltava Highway (Direction to Balti city)

Phone/Fax: +373 22 105 680

Phone: +373 60 177 759

Registration

Registration deadline: 01 September 2020

Country

Squad

Category

Division

Factor

Add me to pre-match

money order attribute

  • Name of the company Asociatia Obsteasca Clubul Sportiv Academia de Tir din Republica Moldova “SNIPING CLUB”
  • Adress MD-2068, Miron Costin ¼ Street, Chisinau, The Republic of Moldova
  • Reg.№ 1016620007618
  • Bank details IBAN MD44ML000000002251707387, BC “MOLDINDCONBANK” SA, MOLDMD2X307

SQUAD 1

List of participants

Name

  • #1 Valeriu GRIGORI
  • #2 Stanislav Skachkov
  • #3 Iurie Coroban
  • #4 Serhii Drapkin
  • #5 Vitalii
  • #6 Hans-Joachim Rimke

Country

  • #1 Moldova, Republic of
  • #2 Ukraine
  • #3 Romania
  • #4 Ukraine
  • #5 Ukraine
  • #6 Germany

Category

  • #1 Senior
  • #2 Regular
  • #3 Senior
  • #4 Regular
  • #5 Regular
  • #6 Senior

Division

  • #1 Semi-Auto Open Division
  • #2 Semi-Auto Open Division
  • #3 Semi-Auto Open Division
  • #4 Semi-Auto Standard Division
  • #5 Semi-Auto Open Division
  • #6 Semi-Auto Open Division

Factor

  • #1 Minor - MIN
  • #2 Minor - MIN
  • #3 Minor - MIN
  • #4 Minor - MIN
  • #5 Minor - MIN
  • #6 Minor - MIN

Pre match

  • #1 no
  • #2 no
  • #3 no
  • #4 no
  • #5 no
  • #6 no

SQUAD 2

List of participants

Name

  • #1 Zoltán Pajor
  • #2 Mark szegedi
  • #3 Olivér Sólyom

Country

  • #1 Hungary
  • #2 Hungary
  • #3 Hungary

Category

  • #1 Regular
  • #2 Regular
  • #3 Regular

Division

  • #1 Semi-Auto Standard Division
  • #2 Semi-Auto Standard Division
  • #3 Semi-Auto Standard Division

Factor

  • #1 Minor - MIN
  • #2 Minor - MIN
  • #3 Minor - MIN

Pre match

  • #1 no
  • #2 no
  • #3 no

SQUAD 10

List of participants

Name

  • #1 Magnus Gustafsson

Country

  • #1 Sweden

Category

  • #1 Regular

Division

  • #1 Semi-Auto Open Division

Factor

  • #1 Minor - MIN

Pre match

  • #1 no